Filc bárány
A múlt heti húsvéti tojások után most egy cuki bárány elkészítését fogom megmutatni nektek, amit nyugodtan felakaszthattok a tojásfára, de akár kulcstartónak is egyszerűen átalakítható.
Amire szükség lesz:
- puha, egyszínű filcek (rózsaszín , barack és bézs/fehér)
- szalag (kb. 15cm)
- tű, cérna, olló
- tömőanyag
- pompom (helyettesíthető filccel)
- sablon a bárányhoz
(A képek kattintással megtekinthetőek nagyobb méretben is.)
Első lépésként a kinyomtatott sablonról kivágjuk az egyes részeket.
A kivágott részekre rá van írva, miből hány darabra lesz szükség. Ez alapján a sablonokat körberajzolom a filcen.
A fülecske belső része rózsaszín lesz, ebből rajzolunk kettőt. A fehér/ bézs filcre rajzolom a két fülecskét, a két pocakot, illetve a bari fején lévő szőrből is kettőt.
A barack színű filcre rajzolom a két lábacskát, illetve a fejéből kettőt.
Ha minden részletet körberajzoltam, kivágom őket.
Rajzoláshoz használhatunk vízre vagy levegőre illanó filcet, de akár egy sima tollat is.
Ha mindent kivágtunk, jöhet a varrás !
Én először a rózsaszín belső fülecskéket varrtam fel rózsaszín cérnával. Ezután filccel megrajzoltam a bari arcát, amit fekete cérnával, egyszerű kézi öltésekkel hímeztem ki. Ehhez videós segítséget itt találtok: VIDEÓ
Ezután a bárány pocakjával folytattam. Összeillesztettem a pocak elejét és hátulját (a rajzolt rész mindig belülre essen), majd apró öltésekkel, fehér cérnával elkezdtem körbe varrni. Mikor a hasa “alja “ felé értem, beillesztettem a két anyag közé a bárány egyik lábát majd pár öltéssel később a másik lábát is.
Egy egészen pici nyílás maradt már csak a bárány pocakján, ezen keresztül betömtem az apróra darabolt tömőanyagot.
Én viszonylag keményre szeretem kitömni , bármit is varrok :) Tömés után összevarrtam a nyílást és egy apró csomóval lezárom a varrást.
A bárány teste ezzel kész lett.
Visszatérhetünk a barikánk fejéhez. Az arcára felvarrom először a kis hajat.
Ezután hozzáigazítom pontosan a fejének a hátsó részét, hogy minden pontosan ugyanott helyezkedjen el, mint elölről! Itt is felvarrom a “szőrt”.
Összeillesztettem az első és a hátsó részt pontosan, majd fehér cérnát fűztem és az egyik fülecskét beigazítottam a két anyag közé. A három réteget összefogva kezdtem megint a varrást apró, pici öltésekkel. Mikor a bari feje búbjához értem, a két filc közé behelyeztem a félbehajtott szalagomat és folytattam a varrást. Mikor a másik oldalra értem, a következő fülecskét is az anyag közé igazítottam és azzal együtt varrtam össze az anyagokat, majd az archoz érve elcsomóztam.
A tűbe rózsaszín cérnát fűztem, és az arc összevarrásával folytattam. Akár egy cérnával is körbe lehet varrni a bari fejét , de én jobban kedvelem , mikor színre színt használok ( azonos a filc színe a cérnáéval) Ezáltal kevésbé lesz feltűnő a varrás szerintem.
Amikor a bari szájának a szegletéhez értem, a két anyag közé fogtam az elkészült testét. Ez a legnehezebb része talán a varrásnak, hiszem egy kitömött részt kell az anyagok köze befogni és szépen összevarrni. Én ilyenkor folyamatosan lesek minden egyes öltést (elölről, hátulról), hogy a varrás egyenes maradjon és ne legyen hullámos.
Mikor a testet hozzávarrtam a bárány fejéhez, a megmaradt nyíláson keresztül elkezdtem a tömőanyaggal kitömni a fejecskét. Ezt is feszesen tömtem, hogy ne maradjon üreg!
Végül összevarrtam a nyílást és csomóztam.
A rózsaszín pompomra egy apró ragasztópöttyöt cseppentettem a ragasztópisztolyból és a helyére igazítottam.
Pompom helyett rózsaszín filcből nyugodtan kivághattok egy kört ( ehhez is volt sablon ) és akár 2-3 öltéssel oda lehet varrni vagy ragasztani a farkincát.
A szatén szalag helyett használhatunk erősebb, ripsz szalagot is, erre nyugodtan tehetünk kulcskarikát és a későbbiekben használhatjuk kulcstartónak vagy akár táskadísznek is. Ez esetben célszerű rövidebb szalagot (3-4 cm ) felhasználni.
Amennyiben kíváncsiak vagytok további alkotásaimra is, tartsatok velem Facebook oldalamon, vagy kövessetek itt az Ötletgyárban!